Загальнолікарняна медсестринська конференція "Роль дезінфекції та антисептичної обробки рук в інфекційному контролі"

З ініціативи Ради молодших спеціалістів з медичною освітою КП «Луцької ЦРЛ»

7 лютого 2019 року в залі засідань відбулася загальнолікарняна медсестринська конференція на тему «Роль дезінфекції та антисептичної обробки рук в інфекційному контролі».

У роботі конференції прийняли участь молодші спеціалісти з медичною освітою та молодші медичні сестри, а також лікар-епідеміолог Білецьких С.М., та консультант з питань санітарно - епідемічного благополуччя Ілечко Н.Б., головна медична сестра Яковюк А.О.

 Білецьких С.М. висвітлила актуальні питання санітарно-епідеміологічного благополуччя, профілактики внутрішньолікарняної інфекції, професійних захворювань, а також важливість обробки рук медичного персоналу в процесі надання медичної послуги.  Саме професійно грамотна дезінфекція рук  є найважливішою  мірою, що дозволяє уникнути передачу потенційно шкідливих мікроорганізмів і  запобігти поширенню інфекцій, пов'язаних з наданням медичної допомоги.

В ході конференції продемонстрували відеоролик по практичному застосуванню антисептиків медичними сестрами з тестами-опитуваннями правил миття, дезінфекції рук, одягання рукавичок тощо. Особливу увагу акцентували на розгляді основних помилок, які здійснюють медичні працівники по дотриманню  профілактики внутрішньолікарняних інфекцій.

Проведений майстер-клас по гігієнічній дезінфекції рук, показаннями для її проведення та методиці гігієнічної дезінфекції  визначив рівень професійної підготовки медичних сестер. Найкращих показників з техніки обробки рук досягли медичні сестри терапевтичного, акушерсько-гінекологічного, хірургічного відділень, операційного блоку.

Цікавою і оригінальною була сама форма проведення конференції, що дала змогу залучити до тесту-опитування, майстер-класу усіх бажаючих учасників конференції.

На завершення роботи найактивнішим учасникам організатори вручили заохочувальні призи: медичні годинники та спеціальні медичні таймери відліку часу при проведенні процедур.

Конференція